Dodaj witrynę do ulubionychDodaj stronę do ulubionychUstaw jako stronę startowąDrukuj stronę
Mapa strony
Galeria zdjęć
Polish English German
Niepodlegla
Biuletyn Informacji Publicznej Transportowego Dozoru Technicznego
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Informacje: Kandydaci na egzamin diagnostów mogą sprawdzić termin egzaminu oraz swój status zakwalifikowania na egzamin            Duplikaty poświadczeń zbiorników LPG

02

lis

2017

Trako2017Transportowy Dozór Techniczny na TRAKO 2017

Liczne debaty, seminaria, konferencje, prezentacje najnowszego taboru kolejowego – 12. edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2017 już za nami. W tym roku na targach swoje stoisko miał także Transportowy Dozór Techniczny.


Ta największa impreza branży kolejowej w Polsce i druga – po berlińskich targach InnoTrans – co do wielkości w Europie przyciągnęła w tym roku ponad 700 wystawców z 25 krajów świata. Na TRAKO, jak co dwa lata, spotkali się organizatorzy transportu publicznego, przewoźnicy kolejowi i tramwajowi, dostawcy technologii, podzespołów, producenci taboru szynowego, a także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, eksperci, inżynierowie, inwestorzy i pasjonaci kolei.

Cztery dni targowe zaowocowały licznymi spotkaniami ekspertów Transportowego Dozoru Technicznego z kontrahentami, przedstawicielami władz państwowych i samorządowych, osobami zainteresowanymi działalnością TDT, m.in. certyfikacją. Rozmawiano m.in. na takie tematy jak: ocena zgodności kół, osi i zestawów kołowych na zgodność z dyrektywą 2008/57/WE, certyfikacja i ocena zgodności wyrobów, badania nieniszczące UT osi zestawów kołowych, niezależna ocena adekwatności stosowania procesu zarządzania ryzykiem w obszarze bezpieczeństwa systemu kolejowego.

Nowością podczas TRAKO 2017 był Dzień Kariery, podczas którego pracodawcy i pracobiorcy mogli podyskutować o wzajemnych oczekiwaniach wobec siebie, bezpośrednio wymienić informacje. Tego dnia (29 września) wystawcy mogli zaprezentować też oferty pracy, staży i praktyk. 

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017 odbyły się w dniach 26-29 września 2017 r. w gdańskim AmberExpo. Organizatorami byli Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. oraz Grupa PKP, partnerami zaś firmy: Bombardier, Knorr-Bremse, Medcom, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., TINES oraz TRACK TEC. Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Infrastruktury i Budownictwa.

 


Copyright © 2010 - Transportowy Dozór Techniczny